Paylaş
Aşağa gitmek
avatar
ÜYE
Erkek
Burcu : Akrep
Doğum tarihi : 05/11/89
Yaş : 28
Kayıt tarihi : 11/03/08
Mesaj Sayısı : 588
Kullanıcı profilini gör

Aselsan'da Ölen 3 Türk Mühendis Olayındaki Sır Perdesi !

Bir Salı 2 Eyl. 2008 - 0:35
Bundan bir kaç yıl öncesine kadar F-16 üretim merkezi TAI de uçakların dost-düşman tanımlamasını yapan elektronik sistemi bir tane dahi Türk mühendisin giremediği bir bölümde üretiliyordu.
Bu sistem Türk F-16 sının bir uçak ile karşılaştığında karşıdakinin dost mu düşman mı olduğunu pilota iletiyordu. Yalnız burada bir sorun vardı. Bir Türk F-16 sı stratejik kadim dostkarımızdan (!) ABD, İngiliz veya Yunan uçaklarından biri ile karşılaştığında onları DOST görüyordu. Bu da bir savaş halinde Bu kadim dostlarımızın (!) bizi sinek avlar gibi avlayabilmesi anlamını taşıyordu. Aselsan mühendisleri 6 ay gibi kısa bir sürede ABD tarafından bize güdülen bu uçak tanıma sisteminin hakimiyetini leyhimize çevirmeyi başardı. ABD'nin yıllarca çalışarak kurduğu tezgah, dahi Türk mühendisleri tarafından kısa bir zamanda bertaraf edilmişti.

Peki dahi mühendislerimiz şimdi ne ile uğraşıyorlardı?

Kadim dostumuz (!) ABD, sadece uçak tanıma sistemini elinde tutma kozunu elinde bulundurmuyordu. Bundan daha vahim ve önemli bir kozu var:
ABD, herhangi bir savaş veya askeri operasyon sırasında ABD tarafından satılmış veya modernize edilmiş elektronik sisteme sahip uçak, helikopter, tank, zırhlı birlikler, izleme sistemleri gibi hayati araçları UYDUSUNDAN VERDİĞİ BİR EMİR İLE SAF DIŞI BIRAKABİLİYOR.
Yani, kendi yaptığı bu elektronik sistemler istendiği anda uzaktan kumanda misali uydulardan kontrol edilebiliyor. Bu Türk Ordusunun savaş başlamadan yenilgisi anlamına geliyor.

İşte 3 dahi mühendisin katlinin nedeni :

Aselsan mühendisleri, uçak tanıma sistemlerinin MİLLİLEŞTİRİLMESİ konusundaki başarısından sonra, benzer bir başarıyı bu ABD güdümlü elektronik sistemlerinin kontrol dışı bırakılması, uydu müdahakesini bertaraf edecek yeni elektronik sistemlerin geliştirilerek silahlı gücümüzün MİLLİLEŞTİRİLMESİ için çalışıyorlardı. Bunlardan 3 gencimiz kadim dostumuz (!) tarafından ŞEHİT edildi.

Dostumuz bu sistemi EŞREF BİTLİS PAŞA'NIN ŞEHİT EDİLMESİNDE DE içinde bulunduğu helikopterde kullanmıştı.İşte böyle ABD ajanları boş durmuyor.yani bizim gelişmemiz bu yüzden zor
aşağıdaki linklerde daha detaylı olarak bilgi var

http://forward.azbuz.com/readArticle.jsp?objectID=5000000001907320

http://www.milliyet.com.tr/2008/01/05/son/sontur02.asp
avatar
ÜYE
Erkek
Burcu : Akrep
Nerden : Westside PARSELLER
Doğum tarihi : 17/11/81
Yaş : 36
Kayıt tarihi : 15/04/07
Mesaj Sayısı : 1078
İş-Hobiler : Kalbim Alizee içün atmakta!!!
Lakap : Djmaho-B
Favori Şarkım : youpidou
Kullanıcı profilini gör

Geri: Aselsan'da Ölen 3 Türk Mühendis Olayındaki Sır Perdesi !

Bir Salı 2 Eyl. 2008 - 3:41
aslında ölmelerinde bizimde suçumuz var zati sadece abd deil rusya ve kendi içimizde olan ve ülkenin büyümemesini isteyenlerin parmağı var.bizim suçumuz olmasıda şu 3 mühendisin gelceğini nerede nasıl neyle gelceği sölenirse tv de tabi kolay olur böle yok olmaları .2. olarakda gizli ve ayrı ayrı getirilmeleri gerekiken bişi nasıl böle gerizekalıca bişi yapmalarına ben hala akıl sır erdirememekteyim.
Sayfa başına dön
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz